X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
 آکادمی‌های فوتبال چگونه بازیکن تربیت می‌کنند؟  
تصویر خبر

یکی از بهترین راه‌های رسیدن به سطح بالای مهارت در یک رشته ورزشی شرکت در دوره‌های آموزشی آکادمی‌های ورزشی است. این آکادمی‌ها می‌توانند شیوه‌های درست مسابقه دادن را به ورزشکاران آموزش دهند و در رسیدن آن‌ها به موفقیت مفید باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی recits-sportifs، آکادمی‌های فوتبال می‌توانند رویای کسانی باشند که می‌خواهند فوتبال یاد بگیرند و در مسابقه‌ها شرکت کنند. این آکادمی‌ها ورزشکاران را برای مسابقه آماده می‌کنند و همیشه بین آن‌ها برای بهترین بودن، رقابت وجود دارد. زمانی که یکی از شاگردان آن‌ها به بازیکن اصلی یک تیم برنده تبدیل می‌شود، این آکادمی‌ها موفق به حساب می‌آیند. رقابت بین این آکادمی‌ها درست مانند رقابت بین آکادمی‌هایی است که حرفه‌های مختلفی را آموزش می‌دهند. تمرین‌های تخصصی که در این آکادمی‌ها انجام می‌شوند، اطمینان می‌دهند که ورشکاران به حد بالایی از استقامت فیزیکی و روانی می‌رسند.

در تمرین‌های آکادمی‌ها به ورزشکاران یاد می‌دهند که با توپ سریع حرکت کنند، با هم هماهنگ باشند تا بتوانند بهترین شوند. یک تیم فوتبال با تلاش دسته جمعی پیروز خواهد شد. این مدارس به ورزشکاران کمک می‌کنند که در شرایط جسمانی خوبی باشند و با انجام تمرین‌های فیزیکی مداوم در طی سال به مهارت کافی دست پیدا کنند. در این آکادمی‌ها برای آموزش، همه جنبه‌های یک مسابقه در نظر گرفته می‌شود و زمانی در آموزش یک ورزشکار موفق خواهند بود که او هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روانی، صلاحیت لازم را کسب کند.

ساختمان مرکزی لاماسیا موفق‌ترین آکادمی فوتبال در جهان-بارسلونا

در آموزش جسمانی، ورزشکار آماده می‌شود تا بتواند در مسابقه خود را با سرعت بازی هماهنگ کند. مربیان در ورزش‌هایی همچون بسکتبال و شنا به ورزشکاران کمک می‌کنند تا استقامت خود را بالا ببرند. در آکادمی‌های فوتبال بازیکنان یاد می‌گیرند تا با حریفان خود مبارزه کنند و بدون اینکه به شیوه‌های نامناسب دست بزنند، توپ را از حریف بربایند. بسیار مهم است که بازیکنان قوانین و روش‌های بازی را یاد بگیرند زیرا با استفاده از روش‌های پیش پا افتاده به یک تیم بی‌کیفیت تبدیل می‌شوند. بازیکنان فوتبال طوری تعلیم می‌بینند که بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و نتتیجه خوب همیشه بین بازیکنان یک تیم تقسیم می‌شود. یک تیم زمانی در مسابقه فوتبال برنده می‌شود که بازیکنانش هماهنگی خوبی با هم داشته باشند و همه‌شان رویکرد مثبتی نسبت به بازی نشان دهند. بازیکنان در همه جنبه‌های مهم بازی از جمله دریبل و شوت، تعلیم می‌بینند. همچنین آموزش پاس دادن توپ به هم‌تیمی و جلو بردن توپ در زمین بازی نیز مهم است. به طور خیلی ساده زدن درست یک ضربه پنالتی با شدت، دقت و جهت صحیح می‌تواند، نتیجه را عوض کند. آکادمی‌های فوتبال برای تعلیم همه این موارد و پرورش بازیکنان حرفه‌ای، بهترین شیوه هستند.

کسانی که به این ورزش روی آورده‌اند یا حتی تجربه‌ای در این زمینه دارند، به این شکل از تعلیمات که چگونه عمل کردن را به آن‌ها آموزش می‌دهد نیاز دارند.

در این تعلیمات به بازیکنان گفته می‌شود که برای به عهده گرفتن کدام پست در زمین بازی مناسب‌ترند و به ان‌ها شیوه حمله و دفاع آموزش داده می‌شود زیرا حمله کردن به رقیب و توپ به اندازه دفاع کردن اهمیت دارد. این تعلیمات قدری به طول می‌انجامد. معمولا 4 سال برای تمام کردن آموزش‌ها لازم است و آکادمی‌ها به بازیکنان اطمینان می‌دهند که در بازی‌های ملی و بین‌المللی موفق خواهند بود.تاریخ : جمعه 4 اسفند‌ماه سال 1391 | 21:11 | نویسنده : مسعود | نظرات (0)