X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اعلام کرد در پی معاینات پیش از فصل بازیکنان تیم های پایه فوتبال با مواردی روبرو شدیم که کودکان علاقمند به بازی فوتبال مبتلا به بیماری هایی مانند دیابت و آسم بودند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دکتر زهره هراتیان مسئول زیرکمیته توسعه خدمات پزشکی ، با اعلام شعار" فوتبال برای سلامت"، گفت: فوتبال بازی کردن با دیابت و آسم منافاتی ندارد. درجائیکه بازیکنانی مانند گری مابوت انگلیسی که مبتلا به دیابت بوده و در تیم تاتنهام و  تیم ملی انگلیس با حضور در جام جهانی افتخار کسب می کنند، بازیکنان جوان ما به شرط اینکه تحت نظارت تیم پزشکی خبره باشند،می توانند بدون نگرانی  فوتبال بازی کنند.
وی افزود: این کمیته ضمن اعلام آمادگی جهت مشاوره به این بازیکنان و خانواده های آنان تحت نظارت تیم های متخصص پزشکی دانشگاهی ،بر لزوم مراجعه این افراد برای دریافت فرم معافیت درمانی (TUE)  تاکید می کند.چراکه اکثر داروهای مصرفی برای درمان این بیماری ها جز لیست داروهای ممنوعه می باشند که بازیکنان جهت استفاده از این داروها نیاز به مجوز زیرکمیته مبارزه با دوپینگ کمیته پزشکی را دارند.برچسب‌ها: تست فوتبال
تاریخ : جمعه 6 دی‌ماه سال 1392 | 11:20 | نویسنده : مسعود | نظرات (0)