مراسم قرعه کشی لیگ برتر آن قدر دیرهنگام برگزار شد که در انتهای یک روز کاری فرصت کمی برای بررسی و دقت به زوایای مختلف آن باقی مانده بود.


به گزارش وبسایت نود، با این حال نگاهی به برنامه این مسابقات و مرور جزئیات جالبی از آن خالی از لطف نیست:


*در ۷ هفته ابتدایی لیگ برتر استقلال فقط یک بار از تهران خارج می شود و علی منصوریان این فرصت را دارد تا حسابی تیمش را روی غلطک بیندازد و امتیازات حیاتی را در ابتدای فصل جمع کند.


*بدترین برنامه ممکن برای پرسپولیس در دربی اتفاق افتاده به طوری که هفته قبل از آن باید به مصاف به تراکتورسازی برود و پس از یک بازی سنگین پا به دربی بگذارد. حریف بعد از دربی پرسولیس هم سپاهان است که می تواند از محرومان متعدد و احتمالی این بازی نهایت استفاده را ببرد.


*خطر برگزاری دربی در دو هفته ابتدایی و نداشتن دو دروازه بان اصلی یعنی مهدی رحمتی و سیدحسین حسینی از بیخ گوش استقلال گذشت!


*برانکو می تواند خوشحال باشد که دو هفته متوالی ابتدای لیگ را تیمش در آزادی برابر هوادارانش بازی می کند. البته پرسپولیسی ها دو هفته بازی خارج از خانه متوالی برابر پدیده و ذوب آهن هم در هفته های سیزدهم و چهاردهم دارند.


*منصوریان خیلی زود به ملاقات شاگردان سابقش می رود و در همان هفته اول با نفت بازی می کند.


*از میان تیم های مدعی احتمالی پرسپولیس، سپاهان و استقلال خوزستان در هفته پایانی میهمان هستند و استقلال، تراکتورسازی، ذوب آهن و فولاد در زمین خودشان بازی می کنند و جام قهرمانی در شهر آنها اهدا می شود.


*دربی اهواز بین فولاد و استقلال خوزستان هفته سیزدهم برگزار می شود.


*اولین دربی تبریز را ماشین سازی و گسترش فولاد هفته دوم برگزار می کنند، دو هفته بعد ماشین سازی با تراکتور برگزار کننده دومین شهرآورد تبریزی هاست و سومین و آخرین دربی این شهر هم هفته دهم بین گسترش فولاد و تراکتورسازی انجام خواهد شد.


*منصوریان در هفته های پنجم(رسول خطیبی)، دوازدهم(مرفاوی) و سیزدهم(قلعه نویی) باید برابر مربیان استقلالی قرار بگیرد.


*هفته هشتم مصاف های جذابی دارد و در آن دایی و برانکو مقابل هم قرار می گیرند و سپاهان و ذوب آهن دربی اصفهان را برگزار می کنند.


*طبق برنامه از پیش نوشته شده بازی ها پرسپولیس با حریفانی بازی می کند که هفته قبل به مصاف ماشین سازی رفته اند و استقلال در کل فصل با تیمی بازی می کند که هفته قبل برابر تراکتورسازی قرار گرفته است.


*با تغییرات متعدد انجام گرفته تخمین قدرت تیم ها مشکل است اما به نظر می آید سخت ترین مقطع فصل برای قرمزهای پایتخت بین هفته های پنجم تا نهم باشد که به ترتیب با تراکتورسازی در تبریز، استقلال در دربی، سپاهان در اصفهان،  نفتِ علی دایی و استقلال خوزستان مدافع عنوان قهرمانی بازی دارند.


*در تنها بازی مهم از نظر آب و هوایی استقلال دهم یا یازدهم مرداد باید برای بازی با استقلال خوزستان به اهواز برود و به نوعی جهنم اواسط تابستان را تجربه کند.


*بازی های سخت استقلال تقریبا در جدول پخش شده و می توان گفت مقطعی در لیگ با بازی های دشوار متوالی برایش وجود ندارد. شاید بتوان گفت مهم ترین بازی های این تیم در هفته های اول و آخر برابر دو تیم زردپوش نفت تهران و سپاهان می باشد. بازی هفته دوم تیم علیرضا منصوریان هم برابر مدافع عنوان قهرمانی است.


 https://telegram.me/football1394تاریخ : چهارشنبه 23 تیر‌ماه سال 1395 | 10:50 | نویسنده : مسعود | نظرات (0)